Kağıthane Belediyesi’nden Geri Dönüşüm Hizmeti

Kağıthane Belediyesi’nce bu yılın ilk ayında 940 ton geri dönüşüm malzemesi toplandı.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, ilçe genelinde yapılan geri dönüşüm çalışmalarının meyveleri toplanmaya devam ediliyor.

Oluşturulan on ekiple ev ve iş yerlerini ziyaret ederek vatandaşlara geri dönüşüm konusunda bilgilendirme yapan Kağıthane Belediyesi ekipleri, mavi poşet ve bilgi broşürü de bırakarak, vatandaşların geri dönüşüm konusunda bilinçlenmesine katkı sağlıyor.

Bu anlamda yapılan çalışmalar neticesinde bir rekora imza atan belediye, 2018 yılının ilk ayında 940 ton geri dönüşüm malzemesi topladı. Son 5 yılda 21 bin 600 ton geri dönüştürülebilir atık toplayan belediye, bu sayede 370 bin ağaç kurtardı.

Ekiplerce dağıtılan mavi poşetlere, evlerindeki geri dönüştürülebilir malzemeleri dolduran vatandaşlar, bunları mahallelerde anons yaparak dolaşan kamyonlara teslim ederek geri dönüşüm çalışmalarına katkı sağlamış oluyor. Vatandaşlardan toplanan geri dönüşüm malzemelerinin yanı sıra her akşam saat 21.00’de ilçedeki büyük market ve alışveriş merkezlerini de ziyaret eden belediye ekipleri, buralardan da geri dönüştürülebilir atıkları toplayarak tesislere götürüyor.

İlçedeki okullarda verilen çevre eğitim seminerleri ile çocuklara da çevre bilinci aşılanması hedeflenirken, okul bahçelerinde de özel olarak yapılmış geri dönüşüm kafesleri bulunuyor.

Ana cadde ve sokaklarda çalışan temizlik personelleri ise geri dönüştürülebilir atıkları çöplerden ayrı özel bir haznede biriktirerek, atıkların tekrar kullanılabilir hale getirilmesine olanak sağlamış oluyor.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir